Karel IV

Krásný letní den je profukován osvěžujícím vánkem, který mě lechtá po tváři. Pohrává si s vlasy kolemjdoucích. Roztomile rozcuchává účesy, abychom věděli, kdo tady vládne nadpozemskou silou. Sem tam zašustí v korunách stromů a my se ohlížíme za krásou zdejší romantické atmosféry. Přilákána včelka mi zabzučela u ucha, když z nosu v tu chvíli oprašuji trochu pylu od barevných květin. Slunce se usmívá, hřeje mě po duši a pomalu se kutálí za horizont. Cestou nás však stihne ještě obejmout svým zlatým pláštěm. My stojíme na místě s oněmělým úžasem nad neskonalou krásou kolonády zalité sluncem.

day1a

Pachatel se vrací na místo činu do doby konce 18. století.

da1a

Město velikána a císaře Karla IV. Světlo světa spatřil zde první lázeňský oplatek. Sladký pokrm ze dvou křupavých oplatek se sypkým překvapením uvnitř. Teplý křupavý lískooříškový oplatek voní již z dálky. Fronty nedočkavců těsnící se při popíjení léčivých pramenů. I poslední kapka z pramenu nepřijde na zmar a cinkne mi o dno džbánku. Dlouhé romantické procházky po okouzlující kolonádě nabádají, se zastavit na chvíli k poslechu orchestru. Cestou kolem řeky míjím umělce a výtvarníky. Nádherné scenérie krajin hrající všemi barvami vznikají pod jejich rukami, anebo naopak si jejich prsty vyhrávají s karikaturou.

day1d

Po celém dnu na cestě zapadám do jedné kavárny u řeky a pomalu vklouzám do oplatkového života na kolonádě. Lázeňský švihák se hlásí o slovo. Sladký to život lázeňského šviháka.

kytka

Srkám doušky cappuccina a pomalu propadám panice, jestli se nezblázním.

Jako by ten nahoře chtěl (!), abych více přemýšlela ještě o sobě, meditovala a stala se sama sebou pro sebe kamarádem i milencem. A spolubydlící dorazí až za 9 dní. Vesmír mi tento rok opravdu dopřává dostatek prostoru pro rozjímání. „Když po pár desítkách minut na obědě si připadám, tak trochu odříznuta od reálného světa.“ Následujících 20 dnů bude ještě zajímavých. „Výskyt mé věkové hranice je nedostatkové zboží.“

IMG_20160823_213849

„Jste to Vy, že? Nebyla jste taky už před rokem, dvěma?“, ptá se servírka u večeře. Tuhle otázku dneska slyším již po třetí. Jsem populární i po dvou letech. 🙂 Nadlábnuta zapadám příjemně vyčerpaná do měkkých nadýchaných peřin.

Tak dobrou noc a krásné sny z Varů 🙂

vaše Kate s LÁSKOU ❤