„… tři, čtyři…, šest, sedm…, deset. Před pikolou, za pikolou, nikdo nesmí stát, nebo nebudu hrát! Už jdu!“ Zahrajeme si? Super, tak sraz 24. září na zahradě u mojí babči v Břeclavi. A to už bude i burčák! 🙂 Ale dneska mám pro nás trochu jinou hru. Cestovatelskou hru. Myslím, že se vám bude líbit. 🙂

Jak velký minimalista jsi?

Věčné nekončící téma cestovatelů, ať se chystáme kamkoliv. Co sbalit?

batoh4

Každý jsme jedineční a máme tedy vždy trochu jiné potřeby. Někdo je ostřílený více, někdo méně, někdo má větší potřeby a jiný si opravdu vystačí s málem. Kamarád Google nám vyhodí desítky triků, tipů, jak a co sbalit. Každý preferujeme něco trochu jiného, odlišného. Ale možná se nám podaří najít několik univerzálních krasavců, které používá každý z nás na cestách, a s kterými je naše cesta více pohodlná. Pojďme se tedy inspirovat sami navzájem.

Nevím, jak vy, ale já miluji hry! Kousek tajemství, který vás napíná až do poslední chvíle. Srdce buší jak o závod. Jak to asi dopadne a jaké budou výsledky… 🙂 Už se moc těším! A kdo si hraje, ten nezlobí, že?!

Pár mých kamarádek, kamarádů se mě často ptají, jak se sbalit efektivně při poměru užitečnost věcí a váhový limit. Pro někoho noční můra, pro jiného brnkačka… Moje koutky se usmívají, rozšiřují do široka, břišní svalstvo stahuje do křeče a myšlenky se pomalu stáčí k představě: „Bezmyšlenkovité běhání z jednoho rohu v bytě k druhému a nazpět. Vyděšený výraz. Nadlidský úkol jako kdyby šlo o život? Přitom jediného čeho se bojíme, je, že něco zapomeneme…“ STOP! Zastavit! „Nakonec se svalujeme vyčerpaně na gauč a z čela si otíráme pot. Ano, je to nadlidský úkol…To je katastrofa! Už zbývá jen pár hodin… a pro jiného pár dní…“ Opravdu je třeba se tím tak trápit? Asi jedeme všichni na Mars k marťanům. Oni tam mají marťanské potřeby a obchody než my tady na zemi… Ty naše zemské záležitosti jsou odlišné. Jak asi žijí marťané? Ví to někdo? Mě by to zajímalo. 🙂 Když tak mi to šupněte do komentáře…

Původně jsem zamýšlela, napsat článek, co si mrsknu do baťohu. Ale doufám, že společně si trochu zahrajeme a toto téma posuneme dál na cestovatelský seznam „Top 5+5 minimalistických krasavců“. Začínající cestovatelé ocení pár řádků inspirace navíc k jejich nesmělým začátkům. A pro nás ostřílené dobrodruhy to bude malé školní opáčko. Anebo si v tom třeba také najdeme to svoje „know-how“?! Je to přece v nás. Být vždy jednou nohou připraveni, vykročit vstříc novým zítřkům… Sdílená radost je vždy větší a hezčí, pokud je s kým sdílet. 🙂

Připraveni? Jdeme na to!

PŘÍPADOVÁ STUDIE: Vždycky jsem to chtěla napsat. Vtipné! Berte to s nadsázkou. Sranda musí být. Ale zní to vědecky a důležitě. 🙂 Představte si, že frčíte na měsíční toulání do krajiny zalité sluncem. Usmívá se. Nový den vítá nás za rozbřesku hřejivými paprsky kolem 25 °C. Denní počasí je stálé, sem tam nás osvěží odpolední deštík (hmmm… na tanec v dešti ideální 🙂 ). Našim domovem se na pár týdnů stávají hostely. Vedeme nekonečné debaty o místní kultuře s pár nocležníky na společných pokojích. Samozřejmě pas, mobilní telefon, kreditku a peníze mít budeme, ale můžeme si koupit jenom jídlo a pití. Povoleno je mít na sobě spodní prádlo, tílko/tričko, kraťasy/kalhoty a žabky/sandále/tenisky. Výběr jednoho z každého už nechám na vás podle libosti. Pro mě ideál je tričko, dlouhé kalhoty a sandále.

ÚKOL: Máte možnost si se sebou vzít 5 věcí na měsíční toulaní do baťohu, které vám zpříjemní cestu. Které to budou? A bez kterých krasavců se neobejdete? A jako bonus dalších 5 krasavců, které dostanete jako odměnu až za týden.

Tady je těch mých 5+5 KRASAVCŮ 🙂

1. rychleschnoucí ručník
2. zubní kartáček
3. zubní pasta
4. tuhý šampón
5. vlhčené ubrousky
6. švýcarský nožík
7. plážový šátek
8. malý zámek na baťoh
9. nepromokavá lehká bunda
10. plavky

 jkjk  saasasa
 sasasasasa  saasa

RYCHLESCHNOUCÍ RUČNÍK

Využití 3v1: ručník, plážová deka, deka na noc!

ZUBNÍ KARTÁČEK

Využití 1v1: pouze na zuby v rámci cestování 🙂

ZUBNÍ PASTA

Využití 1v1: pouze na zuby v rámci cestování 🙂

TUHÝ ŠAMPÓN

Využití 4v1: mýdlo, šampón, sprchový gel, na praní!

VLHČENÉ UBROUSKY

Využití 3v1: pro mě jako hlavní toaleťák, čištění obličeje a další čištění!

ŠVÝCARSKÝ NOŽÍK

Využití 6v1: nůž, pilník, pinzeta, párátko, nůžky, otvírák!

PLÁŽOVÝ ŠÁTEK

Využití 6v1: ručník, plážová deka, deka na noc, šaty, šátek na krk a další verze oblečení!

MALÝ ZÁMEK NA BAŤOH

Využití 1v1: zámek na baťoh nebo na cokoliv si vzpomenete 🙂

NEPROMOKAVÁ LEHKÁ BUNDA

Využití 1v1: ta se hodí vždycky na cokoliv 🙂

PLAVKY

Využití 2v1: plavky, spodní prádlo!

jkjk

Jedna perlička na závěr. 🙂 Než mi do komentáře lupnete těch vašich 5+5 krasavců a já je pak mrsknu do článku, tak vám sepíšu jedno story z Říma. Jak si tak jedete autem na výlet, na koncert, za 15 minut vás stihnout okrást v tom božím městě víry, pas si vyřizujete na ambasádě a celý trip trávíte v jednom oblečení s jednou láhví vody a se spacákem. Těšíte se? Já moc. Budu to stát za to!

Děkuji, že jste mou inspirací!

Přeji krásný končící začátek pracovního týdne 🙂

vaše Kate s LÁSKOU ❤