Hluboký nádech… Výdech… Tak! Už jsme na to připraveni. Protože až se prokousáme společně na konec těchto řádků, zhroutí se nám všem představy o cestování jako o drahé luxusní komoditě jenom pro vyvolené jedince. A s tím souvisí i fůra otázek, které na mě valíte dnem i nocí. Jedna ale ze všech padá nejčastěji. Zasvětím vás do této problematiky tak podrobně, že za chvíli budeme mistři v oboru na lovení levných letenek.

„Ty letenky musí být drahé! Kde na to pořád bereš?“

Stále čím dál častěji zjišťuji, že problém je v drahé letence. Ač se o tom psaly hromady článků, média o tom diskutují v rádiích, televizích, na internetu, a sami cestovatelé básní na toto téma při každém kroku. Jeden fakt mi ale celou dobu unikal. To, co je pro mě samozřejmostí, zcela jasné a chodím v tom, jako ryba ve vodě, tak pro jiné, je to stále velká záhada. Informace, které si myslím, že všichni vědí, tak nevědí. A já se mylně ve své naivitě domnívám, že je to tak známá věc, tak jasná a jednoduchá. Na každém rohu potkávám nové lidi. Setkávám se s tím i z 90 % ve svém okolí u kamarádů. Ač mezi námi cestovateli je to sice běžně známá informace, tak pro jiné se jedná o absolutní tabu. Já vám teď ukážu, že problém nespočívá v penězích, ale v informacích. A co hýbe dnešním světem? Informace! Informace, které udávají tempo a kolem nich se to všechno točí. Informace o Error Letence. Cestování může být hodně levné. Teď už jen záleží na vás a na nás, jak moc levné ho chceme mít.

Jak porozumět Error Letence… A co že to vlastně je?

Error letenka je nazývána zjednodušeně ta letenka, která je špatně naceněná. Při zadávání do rezervačního systému může nastat nespočet variant chyb, které ovlivní právě její konečnou cenu. Hodnota letenky se skládá z nákladů na pořízení letadla a jeho provoz, z administrativních poplatků a další nutné prostředky na distribuci, marketing, prodej atd. Jedna z nejčastějších chyb, která se promítne do celkové ceny, je absence palivového příplatku. Jinak řečeno, každý jsme jenom člověk omylný a cena letenky je právě nižší, levnější o tuto taxu. Přitom množství letenek, které se denně dostávají do prodeje, ta chybka občas někomu uklouzne. Také je možné, že se někdo sekne v desetinné čárce či nule…

20151229_093406+20151229_111059

Ejhle, Error Letenka je na světě! 🙂 🙂

1. krok: Lovci letenek

Na řadu se dostávají lovci letenek. Jejich rychlost je pro nás klíčová. Na nich záleží, jak brzo objeví skrytou chybu a dostanou ji k nám. Mezi moje nejoblíbenější lovce patří portály jako www.cestujlevne.com, www.jaknaletenky.cz, www.akčníletenky.com, www.fly4free.cz či www.zaletsi.cz. Stačí si přidat 3-4 stránky na Facebook. Obsah mají všichni z 80 % stejný, ale s tím rozdílem, že jednou Error Letenku objeví dříve ten a ostatní kopírují. Podruhé to chytnou třeba Poláci a jindy zase někdo jiný. A opět se kopíruje na ostatní portály. Ať to máme hezky podchycené z více stran. Určitě objednávejte přes kluky, mají přesné a ověřené informace. A taky jim naší maličkostí připíváme za dobře odvedenou práci! 🙂

2. krok: Sleduj, vyčkávej a buď trpělivý

Olajkovat na Facebooku tyto lovce letenek nestačí. Přidej si je mezi oblíbené a automaticky budeš dostávat upozornění, že právě zveřejnili nový příspěvek. Velmi užitečné je i nastavení příspěvků u každého lovce tak, že tyto články uvidíš na panelu jako první při každém otevření Facebooku. A co si budeme povídat. Facebook v mobilu je nejideálnější. Tak budeš mít přehled v krátkém čase o všech akcích 24/7.

Od těchto kluků si můžeme navíc stáhnout různé lištičky do prohlížeče, které mají upozorňovat na nové právě zveřejněné novinky o Error Letenkách. Odběr novinek v rámci e-mailů taky funguje, ale není dostatečně rychlý.

3. krok: Souboj s časem

Na Error Letence je nejdůležitější právě ten čas. Čas, po který vydrží daná cena špatně na kalkulované letenky. Nemalujme si růžové obláčky. Spolu s námi na tyto letenky čekají další tisíce cestovatelů. A tady obzvlášť platí, kdo dřív přijde, ten dřív bere. Chybně naceněná letenka někdy vydrží hodiny, ale ve většině případů jen pár desítek minut.

Hrajeme souboj s časem. Klikáme. Hledáme vhodný termín. Někdy se zadaří, jindy ne. Chce to pevné nervy a nohy v teple. Vyplatí se, nevzdat se. Jednou to štěstí se musí usmát i na nás. Vyplatí se, nelpět na konkrétním termínu. Být ten den či týden trochu flexibilní. Stejně tak pro destinaci. Čekat na svoji vysněnou zemi není úplně ideální. Trochu přípravy dopředu ale neuškodí. V zásobě je fajn mít alespoň seznam 5 míst, kam se chceme podívat.

20151229_113229

Nastal správný čas. Je to tam! Jedna z našich Top 5. Šetříme čas přípravou. Máme jasno v základních faktech a cenách. Odpadá potřeba, zjišťovat vízovou politiku, jaké jsou ceny ubytování, půjčení auta, přejezdy, ceny autobusů či trajektů, apod. Víme o našich Top destinacích tolik, kolik vyjde celkově zhruba život v dané lokalitě. Nemusíme nakonec propadat panice, že jsme si objednali sice levnou letenku, ale už nemáme na pobyt na místě. Kolikrát zjistíte, že cena letenky nemusí být nejdražší položkou z naší dovolené. Užijeme si báječný výlet bez toho, aby nás to zruinovalo. Cestování může být opravdu levné. Ale pamatujme ještě na jednu věc. Ne všechny Error letenky budou s odletem z ČR. Potřeba je počítat i s dopravou do místa odletu. Tento bod je důležitý i z hlediska, aby cena Error Letenky plus cena dopravy do místa odletu nebyla vyšší než cena letenky, kterou objednáme přímým spojem z Prahy. Někdy se i dokonce oplatí, přeletět půlku Evropy za lepší cenou.

4. krok: Na nic nečekej a hned plať online kartou

Kde víc než tady se oplatí mít kartu na online platby. Letenky máme v kapse v ten moment, když nám přistanou elektronické tikety na e-mail. Ale vyhráno máme bohužel jen z 50 %. Stále mohou být letenky stornovány, ale s menší pravděpodobností. Vyčkejme pár dní, týden či dva. Pokud se nic neděje, jásejme. 🙂 V případě stornované letenky budou peníze nám vráceny zpět na účet.

5. krok: Berme to hravě s humorem

Je to hra! Hlavně nezapomeňme na jedno pravidlo. Stále je to jenom hra. Nevyjde to teď, vyjde to příště. Mělo to svůj důvod. Podle mé filosofie se neděje nic bez důvodu. A věřme, že přijde něco, ještě lepšího a bude to naprostá bomba. 🙂

Na závěr, na tomto místě, bych chtěla poděkovat klukům, že nám ty Error Letenky vyhledávají a posílají dál k nám. Skvělá práce!!!

Užijme si dnešní večer a lovu na letenky zdar! 🙂

 

vaše Kate s LÁSKOU ❤

 


 

FB – ERROR LETENKA


INSTAGRAM


FB – COVER THE ROAD 🙂