Na vyhlídku z věže jsme se ráno vyprdly. A tak cestou obkoukáváme ještě další vyhlídkové body Grand Canyonu u indiánů. Očkem obhlížíme jejich suvenýry na pidi stánkách. Po hodince se už prodíráme borovicovou stezkou až k turistické chatě na severní části kaňonu (North Rim). Nádherné dřevěné roubenky dodávají kouzlo lesnímu háji, který objímá tento přírodní skvost planety ze všech světových stran. Naše oko dohlédne daleko, ale až na samotný kraj přes horizont nevidíme. To náleží jen samotnému vesmíru.

20120916_134012 20120916_134122

S hrnečkem ledového kafé se uvelebujeme do lehátek a dopřáváme si momentík přítomného okamžiku. Necháváme se na hodinku či dvě, laskat slunečními paprsky a dech beroucím pohledem, jak příroda dokáže být mocnou čarodějkou.

Hurá, jsme zpátky v plné síle za volantem!

Odpočatí. Vyhřátí. Načerpáni sluneční energií. Z průvodce po USA vytahuji náš zmačkaný seznam, abychom se seznámily s další zastávkou. Listuji stránky. Otáčím jednu po jedné až na národní park Bryce Canyon. Tento park je nám trochu záhadou. Ani Prdlavka, ani já, jsme o něm nikdy neslyšely. Chceme to tedy, prubnout. A proč taky ne, když je po cestě do světa kasin v Las Vegas. Volné chvilky v autě si zpříjemňujeme čtením z průvodce.

~ Část 4 ~ Bryce Canyon a jeho skalní pohádkové formace

První řádky vypráví o parku jako o malém divu světa, který příroda vykouzlila za ty miliony let v Coloradské plošině. Bryce Canyon není vlastně ani kaňon. Jeho název je trochu matoucí, protože ve skutečnosti se jedná o vápencovou plošinu se skalními útvary všech prapodivných pohádkových postav. Kaňon je jeden z pěti národních parků v Utahu a řadí se jednoznačně mezi nejkrásnější parky západu USA. Najdeme zde celou paletu odstínů červené, oranžové, žluté a fialové barvy. Pohled do údolí na “barevné hoodoo”, podle kterého je odvozen právě název parku, je něco nezapomenutelného.

20120916_175340+ 20120916_175427+ 20120916_175422+ 20120916_175513

Skutečně průvodce nelhal. Naše bujaré představy opět překonala skutečnost neskonalé krásy. Stojíme s pusou dokořán a koukáme nevěřícně na sebe s prdlavkou. Objevily jsme nový ráj. Společně nechápeme, proč jsme o tomto parku ještě nikdy neslyšely. Kroutíme hlavou a souhlasně mrkáme na sebe, že Bryce Canyon je neprávem opomínán za celosvětově slavným Grand Canyonem. Podle našeho názoru by nasloužil stejný ohlas jako velkolepý Grand Canyon. A přitom je skrytý v jeho závěsu na druhé koleji. Však posuďte sami! 🙂 My rozhodně doporučujeme návštěvu minimálně na jeden den. Omrknout všechny vyhlídkové spoty a nakonec se vydat až k jeho kořenům dolů do údolí. Pozdravit veverky. Zamávat slunci, když hladí vrcholky kaňonu a zabaluje je do zlatavé duhy. Zamrkat z údolí nahoru na červené červánky. A naposledy se ohlédnout za půvabem parku se závěrečným hřejivým zábleskem dne.

20120916_175755uvodni 20120916_182113 20120916_180224 20120916_185032 20120916_185626uvodni

Tak jako kaňon se pomalu ukládá ke spánku, i my se drápeme z naší dvouhodinové procházky po nekonečných schodech zpátky nahoru. Popadám dech, ale jsme nahoře. Asi jsem právě vypustila duši. Cesta dolů byla hračka, ale nahoru to byl pro moje plicní sklípky oříšek. Nicméně si opět můžu odškrtnout jednu položku z mého Wish Listu. Nekonečné schody do nebe jsou zdolány a hlavně splněny! 🙂

Naše večerní rutina čeká… 🙂 Jupí! Outlety 🙂

Obrážíme nedaleké outlety a výprodeje po okolních městečkách. Brouzdáme a přebíráme regály, které nám šeptají, že právě ony mají to, po čem naše srdce už dlouho tuze touží. Hledáme ty nejlepší modelové kousky za bezkonkurenční ceny. S plnými rukami uháníme do převlékacích kabinek a cestou si štěbetáme: „Prdlavko, potřebuji nový model na zítřejší cestu do civilizace.“ Chichotáme se. Tancujeme před zrcadly na Justina Timberlaka až do zavírací doby.

Zkoušíme, převlékáme se a ladíme detaily. „Za 30 minut se bude obchod zavírat. Prosím odeberte se k pokladnám…“ S úsměvem na tváři, taškami v ruce a totálně vyčerpané nákupy si to pochodujeme zpátky do auta. Navigace nás za chvilku už směřuje na silnici, která vede přímou čarou do světa kasin… Ale na to se nejprve pořádně vyspíme. Musíme nabrat sílu, abychom ty výherní pytle s mincemi unesly. Jak se říká, ráno je moudřejší večera. Náš hotel parkuje na nejbližší čerpací stanici. S dolary v očích se necháváme, unést do pohádkových snů o ruletách, výherních automatech, kulometech a všech možných spektrech barevných světel, které mění noc v den a den v noc…

vaše Kate s LÁSKOU ❤

 

PS: A kdyby měl někdo ještě zájem, tak další fotky jsou k nahlédnutí na FACEBOOKu 🙂

*Poznámka autora: V naší mluvě a ve speciálním slovníku z dob Kelly Family jsme si všichni navzájem říkali PRDLAVKY. Já jsem prdlavka, ty jsi prdlavka, ona je prdlavka… A to nám zůstalo až dodnes! Není to krásný? 🙂

FACEBOOK

USA

USA